NEDEN DOĞUM KOÇU ?

Gebelik , doğum , doğum sonrası baştan sona kadar hem bedensel hem ruhsal birçok değişimin yaşandığı bir dönemdir.

Macera dolu bu yola çıktığınızda merakla başlayan yolculuğunuz kimi zaman internet kimi zaman kitaplar yada çevremizden duyduklarınızla yerini sonunda kafa karışıklığı , korku ve endişeye bırakır.

İşte tam bu noktada konuya hakim uzman bir destek almaya ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda sizin isteklerinize saygı duyan doğum koçu devreye giriyor. Gebelik dönemini daha bilinçli olarak geçirmenize doğuma hazırlanmanızda ve sonunda konforlu bir lohusalık dönemi geçirmenize yardımcı oluyor.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre doğum koçu ile yapılan doğumlar daha az müdehaleli ve komplikasyonsuz olmakla beraber daha konforlu bir lohusalık dönemi geçirildiğini göstermektedir.

DOĞUM KOÇU SEÇİMİ Doğum koçunun tıbbi.sorumluluğu yoktur. Doğum öncesi , doğum ve sonrası için eğitimler verir. Doğum anında anneye destek olmak için yanında olur ve doğum sonrasında lohusa anneye ve ailesine danışmanlık hizmeti verir.

Doğum koçu seçimi yaparken sağlık çalışanı olması tıbbi anlamdada süreçle ilgili sizi bilgilendirmesi aileler için bir artı olmaktadır.

İLETİŞİM : 0 530 388 85 18